Për të ofruar një performacë optimale, ky website përdor 'cookies'.
Po jam dakord.

Yjet e Real Madrit përsëri krahë markës premium Audi

2017-11-27

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Lojtarët e kampionit spanjoll të Real Madrid do të drejtojnë përsëri modelet Audi në sezonin e ri. Të enjten, yjet e futbollit morën modelet e tyre personale në kryeqytetin spanjoll. Para dorëzimit, lojtarët ndryshuan veshjet e tyre të futbollit dhe në vend të tyre përdorën kostumet e garave. Atyre iu dha mundësia të krijonin një përshtypje për Audi e-tron FE04, makinës tërësisht elektrike të Audiit në Formula E.

Përsëri në krye të listës së dëshiruar të shumë futbollistëve, përfshirë Gareth Bale, Luka Modriç dhe Casemiro, është Audi Q7 (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 7.6-7.2, emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 199- 189). 14 lojtarë në total përzgjodhën SUV premium, tre prej tyre modeli plug-in hybrid Audi Q7 e-tron quattro (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 1.9-1.8, konsumi i kombinuar i energjisë elektrike në kWh / 100 km: 19.0-18.1 , emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 50-48). Të njohura gjithashtu janë modelet sportive RS. Traineri Zinédine Zidane zgjodhi Audi RS 6 Avant (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 9.6, emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 223), Cristiano Ronaldo dhe Keylor Navas për Audi RS 7 Sportback / 100 km: 9.5, emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 221). Kapiteni Sergio Ramos do të drejtojë një Audi R8 Spyder (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 12.5-11.7, emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 292-277). 

Para dorëzimit të veturave të kompanisë, yjet e futbollit kryen një test drive virtual  në Audi e-tron FE04. Makinat e garave plotësisht elektrike do të ketë shfaqjen e tyre të parë zyrtare në ndeshjen e Formula E në Hong Kong (2 dhjetor). Përveç lojtarëve nga Real Madrid, një numër tifozësh u kualifikuan për një xhiro prove simulim i garës përpara dorëzimit. Dani Carvajal përfundoi si drejtuesi më i shpejtë në Brenda kabinës simuluese të Formula E.

Audi ka qenë partner me Real Madridin që nga vera e vitit 2003. Klubi fitoi tre nga katër titujt më të fundit të Ligës së Kampionëve dhe në vitin 2017 ishte skuadra e parë që madje mbronte titullin në kompeticionin premier.

Për të ofruar një performacë optimale, ky website përdor 'cookies'.
Po jam dakord.