Për të ofruar një performacë optimale, ky website përdor 'cookies'.
Po jam dakord.

Vlerësime për Audi-n që nga janari 2018

2018-04-16

 

• "What Car": Audi TT i votuar si " Best Coupé " për herë të gjashtë;

• Audi A4 fitues në kategorinë " Executive Cars ";

• Audi Q7 " Best Luxury SUV "

• " auto motor und sport China ": Audi vlerësohet si reklamuesi më i mirë dhe për

marketingun më të mire të realizuar.

• Hong Kong: 25 çmime për Audi-n në vitin 2017

• "Lajme në SHBA & Raporte Botërore ": Audi A3 merr çmimin për best value for money

 

• " Good Housekeeping ": Audi Q7 makina e re më e mire e kategorisë së saj.

• " CAR Magazine " Në Afrikën e Jugut: Audi Q5 veçohet si " Best Midsize SUV 2017";

• Audi RS 6 Avant si " Best Family Sports Car " dhe

• Audi TT RS Coupé si" Best Everyday Sports Car "

• "JEC World 2018": Çmimi i Inovacionit për Audi A8

"JoongAng Ilbo": Audi R8 Coupé V10 plus " Best Performance Car 2018" në Kore

 

"What Car": Audi TT merr vlerësimin" Best Coupé " për herë të gjashtëmbëdhjetë - një nga tre fitoret e kategorisë

Revista Angleze e makinave "What Car" zgjodhi Audi TT si Coupé-n më të mirë për vitin 2018. Si e tillë, makina sportive kompakte fitoi në kategorinë e saj për here të 16-të që nga viti 1999 dhe për të katërtin me radhë nga "What Car". Juria vlerësoi ndër të tjera motorin 1.8 TFSI (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 6.1 - 5.7 (38.6 - 41.3 mpg) *, emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 142 - 129 (228.5 - 207.6 g / mi) *) dhe Audi virtual cockpit. Audi A4 fitoi në kategorinë e saj vlerësimin " Executive Cars " - për herë të tretë me radhë për modelin, që merr çmim në kategorinë e makinave me madhësi të mesme të trupit. Juria theksoi pikat e forta, si fuqinë e rafinuar 2.0 TDI me 140 kW (190 hp) (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 5.2 - 3.8 (45.2 - 61.9 US mpg) *, emetimet e kombinuara të CO2 në g / km : 136 - 99 (218.9 - 159.3 g / mi) *), si dhe faktorin "feel-good" brenda makinës . Për herë të dytë me rradhë, Audi Q7 u zgjodh " Best Luxury SUV ". Kriteret që nxitën jurinë përfshinin karakteristikat e drejtimit si dhe performancën e lartë të saj. Përveç tri kategorive të fituara, modele të tjera Audi morën rekomandimin "Best Buy": A3 Sportback, A5 Coupé dhe Cabriolet, Q2, A5, Q7 e-tron dhe A8.

(Janar 2018)

"Auto motor und sport China": Audi fiton çmimin për reklamat dhe marketingun më të mirë

"Auto motor und sport China" ka dhënë dy çmime për Audi-n. Me çmimin për fushatën më të mirë reklamuese, lexuesit votuan konceptin Audi të sjelljes së përmbajtjes në plan të parë - në kontrast me qasjen tradicionale të industrisë auto kineze. Një juri nga revista dha çmimin "Marketingu më i mirë në vitin 2017". Një shembull kryesor është fushata e fundit për modelet Q në Kinë. Në qendër të fushatës ishte një ngjarje lëvizëse që lejoi mbi 70 gazetarë, ndikues të tjerë dhe të famshëm të drejtojnë modele Audi në destinacione të largëta të Kinës. Turneu i drejtoi ata nëpërmjet Gansu dhe Qinghai në malet Kekexili. Një ekip kamerash fotografoi aventurën dhe raportoi në kohë reale nga vendi i ngjarjes.

(Janar 2018)

Hong Kong: 25 vlerësime për Audi-n në 2017

Audi arriti një total prej 25 çmimesh nga media e Hong Kongut në vitin 2017. Audi Q5 rrëmbeu gjashtë çmime përnjëherësh - një nga "Sing Tao Daily" (Best SUV of the Year), dy nga "Automobile" (duke përfshirë: SUV of the year), një nga "Car Plus" (Best European SUV), një nga Car1.hk (Best SUV of the Year) dhe një nga "Oriental Daily" (Best SUV of the Year). Modelet Audi A5 Sportback dhe Cabriolet morën katër çmime - nga "Automobile", "Car Plus", "Oriental Daily" dhe nga "HK Automobile Association". Audi Q2 erdhi me tre çmime, ashtu si edhe modelet TT RS Coupé dhe Roadster (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 8.5 - 8.2 (27.7 - 28.7 US mpg) *, emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 194 - 187 (312.2 - 300.9 g / mi) *), ashtu si edhe modelet RS3 Sportback dhe Sedan (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 8.4 - 8.3 * (28.0 - 28.3 mpg në SHBA), emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 192 - 188 (309.0 - 302.6 g / mi) *). Audi RS 5 Coupé (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 8.7 (27.0 US mpg), emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 197 (317.0 g / mi) mori dy çmime, Audi A4 Avant një çmim.

(Janar 2018)

"Lajme në SHBA & Raporte Botërore ": Audi A3 merr çmim si modeli që siguron vlerën më të mirë për para

Audi A3 është makina që ofron vlerën më të mirë për para në segmentin e saj. Portali i njohur online "U.S. News & World Report "e quajti atë" Best Car for the Money "në Chicago Auto Show. Mori çmimin e lakmuar në kategorinë e " Luxury Small Car ". Juria e ekspertëve dhe redaktorët e revistës së makinave ishin plot me lëvdata për modelin. A3 ka performuar mirë në aspektin e çmimit të blerjes dhe kostove operative, sigurisë dhe besueshmërisë. Është një makinë e mrekullueshme sepse është sportive, efikase dhe e mbushur me teknologji dhe pajisje premium. Sisteme inovative të asistencës, kyçje virtuale Audi dhe integrim smartfonësh, sedilje lëkure, ajer i kondicionuar automatik në 2 zona dhe tavan xhami panoramik janë të tjerë dëshmues i mirëpajisjes së modelit. Më shumë se 30 milionë përdorues vizitojnë "U.S. News & World Report "çdo muaj. Kanali i saj i makinave " U.S. News Best Cars "ndihmon rreth 125,000 blerës potencialë çdo ditë për të vendosur se cilin model makine të blejë, sipas shifrave të kanalit.

(Shkurt 2018)

" Good Housekeeping ": Audi Q7 është makina më e mirë në kategorinë e saj

"Good Housekeeping Institute" në SHBA i dha Audi Q7 çmimin "Best New Car"  të 2018 në kategorinë  "Mid-Size SUV". "Q7 është një SUV luksoz që drejtohet si një makinë me përmasa më të vogla",- tha juria. Si pjesë e konkursit të saj, "Good Housekeeping Institute," i cili ka testuar produkte për 118 vjet, punoi së bashku me revistën "Car and Driver", me fokus të veçantë në sigurinë, vlerën për para, trajtimin, projektimin, rehati dhe teknologjinë . Grupi i konkurrimit përfshiu më shumë se 100 makina në dymbëdhjetë kategori, për 25 prej të cilave u kryen teste të përpikta nga ekspertët. Suksesi i Audi Q7 është tashmë fitorja e tretë rresht e kategorisë- çmimi shkoi për Audi A3 në 2016 dhe për Audi A4 në 2017.

(Shkurt 2018)

"CAR Magazine" Afrika e Jugut: Audi Q5 "Best Midsize SUV"  për vitin 2017

Audi Q5 është SUV-ja më e mirë e vitit të kaluar në Afrikën e Jugut. Konkurrenca vjetore "CAR Magazine" I dha vlerësimin "Best Buy 2017". Juria prej nëntë anëtarësh vlerësoi karakterin, trajtimin e karakteristikave dhe çmimin e SUV, që ka qenë në shitje në Afrikën e Jugut që nga korriku i vitit 2017. Në garën për të marrë këtë çmim , mundi rivalë të fortë si BMW X3, Mercedes GLC, Jaguar F-Pace dhe Alfa Romeo Stelvio. Audi RS 6 Avant (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 9.6 (24.5 US mpg), emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 223 (358.9 g / mi), u zgjodh si "Best Family Sports Car" TT RS Coupé (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km: 8.4 - 8.2 (28.0 - 28.7 US mpg) *); Emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 192 - 187 (309.0 - 300.9 g / mi) *) si "Best Everyday Sports Car". Audi arriti të siguronte edhe vende të tjera me modelet e mëposhtme: vendet e dyta respektivisht për Audi A3 në " Hatchback "dhe Audi A4 në" Premium Medium Car ". Audi Q7 mori vendin e tretë në kategorinë" SUV / Crossover ".

(Shkurt 2018)

"JEC World 2018": Çmimi i Inovacionit për Audi A8

Në ekspozitën "JEC World" në Paris, e cila I dedikohet kompozimit të fijeve, Audi A8 mori çmimin "JEC World 2018 Innovation" për panelin e saj të pasmë pë përbëhet nga polimer të përforcuar me fibër karboni (CFRP). 10 anëtarët e juries, veçuan përpos të gjitha përsosmërisë teknike, potencialin e tregut, origjinalitetin dhe bashkëpunimin shembullor me kompanitë partnere. Paneli i pasmë i CFRP, i cili forcon qelizat e pasagjerëve të Audi A8, u zhvillua nga ekspertët e Lightweight Design Center në Neckarsulm së bashku me kompanitë partnere dhe u transferua në prodhim në volum.

(Mars 2018)

"JoongAng Ilbo": Audi R8 Coupé V10 plus "Performanca më e mirë 2018" në Kore

Një motor i mesëm aspirues V10 me fuqi 449 kW (610 hp), zero në 100 km / h (62.1 mph) në 3.2 sekonda - fuqia e Audi R8 Coupé V10 plus (konsumi i kombinuar i karburantit në l / 100 km) bindi gjjithashtu edhe gazetën e përditshme koreane "JoongAng Ilbo" ( emetimet e kombinuara të CO2 në g / km: 306 (492.5 g / mi). Në konkursin e vet "Car of the Year 2018" (J-COTY) Juria prej 15 ekspertësh i dha makinës sportive me performancë të lartë me Katër Unaza vlerësimin "Performanca e Vitit". J-COTY është prezente që prej vitit 2010; këtë vit 41 modele të reja makinash u rreshtuan, në dhjetë kategori.

(Mars 2018)

 

* Konsumi i karburantit dhe emetimet CO2 jepen në varësi të pajisjeve të zgjedhura.

Për të ofruar një performacë optimale, ky website përdor 'cookies'.
Po jam dakord.