Audi A8 Innenraum

Një eksperiencë e re në çdo udhëtim

Me dizajnin e tij të mrekullueshëm dhe teknologjitë inovative, Audi A8 ju ofron një përvojë të rehatshme dhe magjepsëse drejtimi.

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni bojëra dhe rrota të ndryshme dhe përjetoni Audi A8 në pamjen interaktive 3D.

Rehati, gati për të hipur

Në brendësi do të gjeni materiale dhe punime të sakta që ju lejojnë të ndjeni karakterin me cilësi të lartë. Vendet komforte individuale me kontur në pjesën e përparme, sediljet e pasme me mbështetëse koke të rehatshme dhe i gjithë ambienti ju ftojnë të bëni një udhëtim në një klasë më vete në çdo kohë.

Dyqani i aplikacioneve Audi në Audi-n tuaj

Përdorni një përzgjedhje të aplikacioneve të njohura si: Spotify ose YouTube direkt në MMI të automjetit tuaj - pa pasur nevojë të kaloni përmes një smartphone. Me Alexa, shërbimin zanor të Amazon, ju mund të dëgjoni lajmet, të kontrolloni parashikimin e motit ose rezultatet sportive, të transmetoni muzikë dhe shumë më tepër.

I personalizuar dhe aspak i zakonshëm

Foto magjepsëse ose heronj të famshëm të kinemasë: thjesht zgjidhni foton tuaj të preferuar në zonën e botës së temave të aplikacionit tuaj myAudi dhe afishojeni atë si sfond në MMI. Efekt i bukur: Paketa e ndriçimit të ambientit plus përshtat automatikisht disponimin e ngjyrave me subjektin.

Shënim: Imazhi vjen nga Audi A6 Avant13. Sfondi në MMI: © Thomas Hoepker – Magnum Photos

Pamje elegante

Me elementet e tij elegante të dizajnit, Audi A8 në ngjyrë Sebring Black Crystal Effect përfaqëson elegancën sportive dhe cilësinë e lartë. Detaje mahnitëse në grilën e radiatorit dhe parakolpët, si dhe harkun dinamik të çatisë dhe arkitekturën e pagabueshme quattro janë të dukshme në sedanin e biznesit.

I saktë. Dinamik. E pagabueshme

Frymëzohuni nga gjenerata e ardhshme e teknologjisë së ndriçimit. Me fenerët opsionalë dixhitalë LED Matrix ose dritat e pasme standarde OLED. Ekzistojnë gjithashtu dy linja të dritave të pasme për të zgjedhur, e cila përshtatet në varësi të mënyrës së drejtimit.

Sugjerime konfigurimi

A8 PA

A8 50 TDI quattro

Hibr. Diesel/E / 3.0 l / 210 kW (286 hp) / Tiptronic 8 marshe

e zezë e shkëlqyeshme

Rrotat "Evo 10-Y-spoke" 9.0Jx21

  • Zgjedhja e dizajnit të Audi pastel argjendi
  • Sistemi i avancuar i zërit Bang & Olufsen
  • Interier lëkure Valcona Audi ekskluzive

A8 Lang PA

A8 60 TFSI quattro e gjatë

Hibr. Benzin/E / 4,0 l / 338 kW (460 hp) / Tiptronic 8 marshe

mit i zi metalik

Rrotat "Evo 10-Y-spoke" 9.0Jx21

  • Paketa e sediljeve të pasme për sedilje individuale
  • Sistemi i avancuar i zërit Bang & Olufsen
  • Feneri LED Digital Matrix

S8

S8 TFSI quattro

Hibr. Benzin/E / 4,0 l / 420 kW (571 hp) / Tiptronic 8 marshe

e zezë e shkëlqyeshme

Rrota "Yll me 10 fole" 9Jx21

  • Frena qeramike
  • Sistemi i avancuar i zërit Bang & Olufsen
  • Paketa e sediljeve të pasme për sedilje individuale (2+1 vende)
 

Shihni dhe ndjeni sportivitetin

Theksoni karakterin sportiv të Audi A8 tuaj me linjën S opsionale dhe jepini një prekje dinamike dhe një dizajn të mrekullueshëm.

Më e dallueshme me Audi ekskluziv

Bëjeni Audi A8 tuajin unik – po aq unik sa ju – me Audi ekskluziv. Me dekore të zgjedhura, lëkurë me ngjyra dhe lyerje individuale si dhe me efekt mat nga një gamë e gjerë ngjyrash. Ashtu siç dëshironi!

E larmishme si jeta

Limuzina e biznesit tuaj bëhet një mjet absolut i gjithanshëm me aksesorët origjinalë të Audi. Me veçori teknike dhe theksim vizual, mund ta përshtatni lehtësisht me nevojat e reja tuajat.

 
 

Audi A8 L