Audi RS 4 Avant

Përshpejtues i përvojës

Audi RS 4 Avant kombinon performancën e lartë të një makine sportive dhe funksionalitetin e një automjeti familjar. Performanca është një qëndrim.

 

RS4 Avant në shifra

Fuqia

331

kW (450 PS)

Përshpejtimi (0–100 km/h)

4.1

Sek.

Xhirot maksimale

600

Nm

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme me njera-tjetrën dhe përjetoni Audi RS 4 Avant në pamjen interaktive 3D.

 

Makinë ideale për familjet progresive

Kushdo që vlerëson kënaqësinë e drejtimit është në rrugën e duhur me Audi RS 4 Avant. Performanca dhe dizajni i tij i lartë e bëjnë atë shoqëruesin ideal.

Dizajn i jashtëm muskuloz

Pjesa e përparme mbresëlënëse e automjetit RS me kornizë të vetme dhe grilë me hoje mjalti, si dhe pjesa e përparme specifike për RS me pjesët shtesë sinjalizojnë pamjen muskulare të Audi RS 4 Avant. Në pjesën e pasme, parakolpi specifik për RS dhe difuzori i mrekullueshëm i pasmë karakterizojnë impaktin sportiv. Dizajni i rrotave dhe harqet e zgjeruara të rrotave vendosin thekse të veçanta. Ashtu si paketat opsionale të dizajnit të brendshëm RS në gri ose të kuqe.

Sportivitet me i lartë

Opsioni sportiv i RS konkurrencë plus thekson vizualisht dinamikën e Audi RS 4 Avant. Kjo mund të përjetohet falë diferencialit sportiv dhe gjithashtu suspensionit sportiv RS pro.

Brendësia progresive me hapësirë ​​për zhvillim

Në brendësi, timoni sportiv prej lëkure opsional me pjesën e poshtme të rrafshuar në një dizajn me 3 fole me shumë funksione plus siguron karakterin sportiv. Ashtu si sediljet sportive plus, përpara, me lëkurë të hollë Nappa, e zezë, me model mjalti në të kuqe kreshendo.

Transmetoni muzikën tuaj të preferuar me Apple Music6 të integruar

Shijoni përvojën ultimative muzikore në makinën tuaj me Apple Music6. Dëgjoni mbi 90 milionë këngë pa kablla dhe pa reklama - drejtpërdrejt përmes MMI-së tuaj. Gjeni këngët tuaja të preferuara dhe zbuloni edhe më shumë muzikë që do t'ju pëlqejë. Zgjidhni midis tre stacione radio ndërkombëtare të moderuar nga artistë dhe artiste të mirënjohur që transmetojnë hite aktuale, klasike dhe muzikë country. Ju keni gjithashtu akses në bibliotekën tuaj personale të muzikës dhe mund të kërkoni për artistë, tituj, albume dhe lista personale dëgjimi.

Shënim: Imazhi është nga Audi A4 Sedan 3.

E fuqishme si një makinë sportive, funksionale si një Avant

Sediljet e pasme, të cilat mund të palosen si standart në një raport 40:20:40, ofrojnë shumë hapësirë në Audi RS 4 Avant. Për ngarkim të lehtë, kapaku i bagazhit hapet lehtësisht me një gjest të këmbës8 në kombinim me çelësin opsional konfort dhe sensoret. Një paketë opsionale e ngarkimit dhe ndarjes së bagazhit siguron rregull në ndarjen e bagazhit, ashtu si edhe sistemi opsional i shinave me kapëse.

Audi ekskluziv

Një automjet individual që pasqyron personalitetin tuaj. Audi exclusive9 ju ofron një gamë të gjerë opsionesh dizajni për Audi RS 4 Avant tuaj – për shembull “Paketa ekskluzive e stilit bronz të Audit”

Udhëtoni së bashku dhe zhytuni në një botë virtuale.

Uluni në pjesën e pasme, vendosni syzet VR dhe shijoni një përvojë të jashtëzakonshme. Sepse Audi sjell argëtimin e realitetit virtual nga holoride7 në automjetin tuaj. Kjo teknologji inovative lidh lëvizjet e drejtimit me botën virtuale. Kur Audi kthen në kthesat, ju e ndjeni atë në sediljen e pasme. Por ndryshimi i drejtimit mund të perceptohet edhe vizualisht, për shembull nga anija kozmike tredimensionale e treguar në syzet duke fluturuar në një kthesë.

 

Functioni on Demand

Me Functionin on Demand, Audi ju ofron edhe më shumë fleksibilitet në zgjidhjen e opsioneve. Funksione të shumta mund të shtohen në çdo kohë. Funksionet mund të zgjidhen në mënyrë intuitive dhe shpejt duke përdorur aplikacionin myAudi.

Shënim: Imazhi është nga Audi e-tron5.

 

Audi RS 6 Avant

Konsumi i kombinuar i karburantit 1: 12,3-13 l/100 k

Informacion mbi konsumin e karburantit dhe emetimet e CO₂ sipas fashave në varësi të grupit të gomave/setit të disqeve të përdorura.

Dosja e modeleve R/RS

Kërkoni shpejt informacionin. Dosja aktuale për modelet R/RS si shkarkim në formatin PDF.