Sportist fleksibël

Elementet specifike të S në pjesën e brendshme dhe të jashtme të S4 Avant i referohen ADN-së së tij sportive.

 

S4 Avant në shifra

Fuqia

251

kW (341 PS)

Përshpejtimi (0–100 km/h)

4.7

Sek.

Xhirot maksimale

700

Nm

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme me njera-tjetrën dhe përjetoni Audi S4 Avant në pamjen interaktive 3D.

 

Argëtim ngarje i garantuar

Motorri V6 në Audi S4 Avant jep 251 kW (341 hp) dhe gjeneron xhiro maksimale prej 700 Nm. Teknologjia standarde e butë hibride e integruar me një gjenerator me motorin me rrip dhe bateri litium-jon siguron efikasitet dhe rehati në drejtim.

Pamje e jashtme sportive

Sistemi drejtimit sportiv standard S me susta të akorduar dhe amortizues e ul Audi-n S4 Avant me 23 mm në krahasim me modelin bazë.

Transmetoni muzikën tuaj të preferuar me Apple Music8 të integruar

Shijoni përvojën ultimative muzikore në makinën tuaj me Apple Music8. Dëgjoni mbi 90 milionë këngë pa kablla dhe pa reklama - drejtpërdrejt përmes MMI-së tuaj. Gjeni këngët tuaja të preferuara dhe zbuloni edhe më shumë muzikë që do t'ju pëlqejë. Zgjidhni midis tre stacione radio ndërkombëtare të moderuar nga artistë dhe artiste të mirënjohur që transmetojnë hite aktuale, klasike dhe muzikë country. Ju keni gjithashtu akses në bibliotekën tuaj personale të muzikës dhe mund të kërkoni për artistë, tituj, albume dhe lista personale dëgjimi.

Shënim: Imazhi është nga Audi A4 Sedan4.

I bollshëm dhe funksional

Audi S4 Avant kombinon përshtatshmërinë për përdorim të përditshëm të një makine me portobagazh me dinamikën e një makine sportive. Me mbështetësen e palosur, vëllimi total i ngarkimit shkon deri në 1,435 litra.

Sportiv dhe individual - pjesa e brendshme

Me sediljet sportive opsionale plus në pjesën e përparme me tegela diamanti dhe reliev S, ju mund të rregulloni elektronikisht lartësinë e sediljes, pozicionin gjatësor të sediljes, këndin e sediljes dhe këndin e mbështetëses – mbështetëset e theksuara anësore të sediljes përmirësojnë eksperiencën tuaj ne kthesa.

Zgjidhje të personalizuara

Me aksesorë opsionalë nga Audi Genuine Accessories10 ju mund ta bëni jetën e përditshme në Audi S4 Avant edhe më të lehtë, për shembull me sediljen për fëmijë Dualfix i-Size për pasagjerë të vegjël që nga lindja deri në gjatësinë 105 cm. Për shkak se mund të rrotullohet 360 gradë, fëmijët mund të hyjnë dhe të dalin të qetë dhe sedilja mund të përdoret në mënyrë fleksibël përpara ose prapa.

 
 

Udhëtoni së bashku dhe zhytuni në një botë virtuale.

Uluni në pjesën e pasme, vendosni syzet VR dhe shijoni një përvojë të jashtëzakonshme. Sepse Audi sjell argëtimin e realitetit virtual nga holoride në automjetin tuaj. Kjo teknologji inovative lidh lëvizjet e drejtimit me botën virtuale. Kur Audi lëviz në kthesa, ju e ndjeni atë në sediljen e pasme. Por ndryshimi i drejtimit mund të perceptohet edhe vizualisht, për shembull nga anija kozmike tredimensionale e treguar në syzet duke fluturuar në një kthesë.

 

Functioni on Demand

Me Functionin on Demand, Audi ju ofron edhe më shumë fleksibilitet në zgjidhjen e opsioneve. Funksione të shumta mund të shtohen në çdo kohë. Funksionet mund të zgjidhen në mënyrë intuitive dhe shpejt duke përdorur aplikacionin myAudi.

Shënim: Imazhi është nga Audi e-tron11.

Audi S4 Sedan

Konsumi i kombinuar i karburantit 1: 7-7,9 l/100 k

Informacion mbi konsumin e karburantit dhe emetimet e CO₂ sipas fashave në varësi të grupit të gomave/setit të disqeve të përdorura.