Audi A4 Limousine

Më sportive se kurrë

Elementë të shumtë specifikë të S-së në pjesën e jashtme dhe të brendshme e dallojnë qartë Audi S4 Sedan nga modeli bazë.

 

Sedani S4 në shifra

Fuqia

251

kW (341 PS)

Përshpejtimi (0–100 km/h)

4.6

Sek.

Xhirot maksimale

700

Nm

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme dhe përjetoni sedanin Audi S4 sedan në pamjen interaktive 3D.

 

Përjetoni sportivitet

Sedani Audi S4 fuqizohet nga një motor 3-litërsh V6 TDI. Falë 251 kW (341 hp) dhe xhiro maksimale prej 700 Nm, përshpejtimi nga 0 në 100 km/h zgjat vetëm 4,6 sekonda. Shpejtësia maksimale është e kufizuar në mënyrë elektronike në 250 km/h. Teknologjia standarde e butë hibride e integruar me një gjenerator dhe motori me rrip dhe bateri litium-jon siguron efikasitet dhe rehati në drejtim.

Pamje Sportive

Në pjesën e përparme të automjetit, grila e radiatorit bie në sy me një strukturë hoje mjalti dhe hapësirat e aluminit në argjend mat; hapësirat anësore të ajrit kanë të njëjtën pamje. Fundet anësore shkëlqejnë në argjend selenit. Versionet standarde të S4 Sedan përfshijnë rrota 18 inç.

Më dinamike: edicioni i konkurencës plus

Thekson karakterin sportiv të Audi S4 Sedan1: edicioni i konkurrencës plus. Me elementë të mrekullueshëm të dizajnit në të zezë dhe paketën stilim të zezë plus. Paketa e ndriçimit të ambientit plus dhe LED hyrëse me projeksionin e logos sigurojnë një atmosferë dizajni ndriçues.

Ndjeni sportivitetin

Me sediljet sportive opsionale plus në pjesën e përparme me tegela diamanti dhe shkronja S, ju mund të rregulloni elektronikisht lartësinë e sediljes, pozicionin gjatësor të sediljes, këndin e sediljes dhe këndin e mbështetëses – mbështetëset e theksuara anësore të sediljes përmirësojnë mbajtjen tuaj gjatë kthesave. Timoni opsional prej lëkure sportive me kontur me dizajn me 3 cepa, i rrafshuar në fund, me shumë funksione plus ka gjithashtu emblemën S dhe qepje të kundërta specifike të S.

Transmetoni muzikën tuaj të preferuar me Apple Music6 të integruar

Shijoni përvojën ultimative muzikore në makinën tuaj me Apple Music6. Dëgjoni mbi 90 milionë këngë pa kablla dhe pa reklama - drejtpërdrejt përmes MMI-së tuaj. Gjeni këngët tuaja të preferuara dhe zbuloni edhe më shumë muzikë që do t'ju pëlqejë. Zgjidhni midis tre stacione radio ndërkombëtare të moderuar nga artistë dhe artiste të mirënjohur që transmetojnë hite aktuale, klasike dhe muzikë country. Ju keni gjithashtu akses në bibliotekën tuaj personale të muzikës dhe mund të kërkoni për artistë, tituj, albume dhe lista personale dëgjimi.

Shënim: Imazhi është nga Audi A4 Sedan 3.

Audi ekskluziv5

Bëjeni sedanin tuaj Audi S4 një model frymëzues, po aq të veçantë sa ju - me Audi ekskluziv5. Me dekore të zgjedhura, lëkurë me ngjyra dhe bojëra individuale nga një gamë e gjerë ngjyrash. Ashtu siç dëshironi.

Zgjidhje të personalizuara

Audi aksesorë origjinal8 ju ofron opsione të shumta për pasurimin e sedanit tuaj Audi S4 me disa aspekte. Përfitoni nga zgjidhjet e personalizuara që bëjnë përshtypje me dizajnin e tyre magjepsës dhe funksionalitetin e lartë.

 
 

Udhëtoni së bashku dhe zhytuni në një botë virtuale.

Uluni në pjesën e pasme, vendosni syzet VR dhe shijoni një përvojë të jashtëzakonshme. Sepse Audi sjell argëtimin e realitetit virtual nga holoride7 në automjetin tuaj. Kjo teknologji inovative lidh lëvizjet e drejtimit me botën virtuale. Kur Audi kthen në kthesat, ju e ndjeni atë në sediljen e pasme. Por ndryshimi i drejtimit mund të perceptohet edhe vizualisht, për shembull nga anija kozmike tredimensionale e treguar në syzet duke fluturuar në një kthesë.

 

Functioni on Demand

Me Functionin on Demand, Audi ju ofron edhe më shumë fleksibilitet në zgjidhjen e opsioneve. Funksione të shumta mund të shtohen në çdo kohë. Funksionet mund të zgjidhen në mënyrë intuitive dhe shpejt duke përdorur aplikacionin myAudi.

Shënim: Imazhi është nga Audi e-tron9.

 

Audi S4 Avant

Konsumi i kombinuar i karburantit1: 7,2-7,9 l/100 km

Informacion mbi konsumin e karburantit dhe emetimet e CO₂ sipas fashave në varësi të grupit të gomave/setit të disqeve të përdorura.