Audi RS 4 Avant

E kthen finishin në start

Kur dinamika e pastër merr formë - Audi RS 5 Coupé mishëron performancë të lartë në një formë mbresëlënëse. Performanca është një qëndrim.

 

RS 5 Coupé në shifra

Fuqia

331

kW (450 PS)

Përshpejtimi (0–100 km/h)

3.9

Sek.

Xhirot maksimale

600

Nm

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme me njera-tjetrën dhe përjetoni sedanin Audi RS 5 Coupé në pamjen interaktive 3D.

 

Përjetoni përsëri dinamikën

Nisni Audi RS 5 Coupé tuaj dhe përjetoni dinamikën tipike RS.

Në mënyrë tipike coupé, qartë RS: dizajni

Silueta e Audi RS 5 Coupé bën përshtypje në shikim të parë me sportivitetin e saj.

Mirë se vini në kabinë

Kabina e Audi RS 5 Coupé rrezaton ekskluzivitet. Sediljet sportive, elegancë plus në pjesën e përparme me reliev RS, opsionalisht në lëkurë të hollë Nappa me tegela dhe qepje hoje mjalti, së bashku me timonin prej lëkure sportive me kontur me dizajn me 3 ndarje, të rrafshuar në fund, me multifunksion plus, emblemën RS dhe levat e marsheve të aluminit. Kabina virtuale opsionale Audi plus me informacion specifik për RS mbi xhirot, kohët e xhirove, forcat g dhe opsionalisht mbi presionin dhe temperaturën e gomave është një veçori kryesore.

Performanca në një paketë

Pamja e Audi RS 5 Coupé është theksuar në mënyrë mbresëlënëse me opsionin sportiv RS competition plus. Ndër të tjera, suspensioni sportiv RS pro siguron performancën e duhur.

Transmetoni muzikën tuaj të preferuar me Apple Music të integruar

Shijoni përvojën ultimative muzikore në makinën tuaj me Apple Music. Dëgjoni mbi 90 milionë këngë pa kablla dhe pa reklama - drejtpërdrejt përmes MMI-së tuaj. Gjeni këngët tuaja të preferuara dhe zbuloni edhe më shumë muzikë që do t'ju pëlqejë. Zgjidhni midis tre stacione radio ndërkombëtare të moderuar nga artistë dhe artiste të mirënjohur që transmetojnë hite aktuale, klasike dhe muzikë country. Ju keni gjithashtu akses në bibliotekën tuaj personale të muzikës dhe mund të kërkoni për artistë, tituj, albume dhe lista personale dëgjimi.

Shënim: Imazhi është nga Audi A5 Sportback.

Amazon Alexa dhe Amazon Music gjithmonë në bord

Me integrimin e Amazon Alexa ose Amazon Music në Audi-n tuaj, tani mund të përdorni edhe shërbimin e njohur të zërit ose muzikës nga Amazon tashmë edhe në lëvizje. Thjesht pa smartphone dhe pa aplikacion.

Shënim: Imazhi është nga Audi A5 Coupé.

 

Audi ekskluzive

Bëjeni Audi RS 5 Coupé-n tuaj një unikat frymëzues, po aq të veçantë sa ju - me Audi ekskluzive. Me dekore të zgjedhura, lëkurë me ngjyra dhe bojëra individuale nga një gamë e gjerë ngjyrash. Ashtu siç dëshironi.

Udhëtoni së bashku dhe zhytuni në një botë virtuale.

Uluni në pjesën e pasme, vendosni syzet VR dhe shijoni një përvojë të jashtëzakonshme. Sepse Audi sjell argëtimin e realitetit virtual nga holoride në automjetin tuaj. Kjo teknologji inovative lidh lëvizjet e drejtimit me botën virtuale. Kur Audi lëviz në kthesa, ju e ndjeni atë në sediljen e pasme. Por ndryshimi i drejtimit mund të perceptohet edhe vizualisht, për shembull nga anija kozmike tredimensionale e treguar në syzet duke fluturuar në një kthesë.

 

Functions on Demand

Me Functionin on Demand, Audi ju ofron edhe më shumë fleksibilitet në zgjidhjen e opsioneve. Funksione të shumta mund të shtohen në çdo kohë. Funksionet mund të zgjidhen në mënyrë intuitive dhe shpejt duke përdorur aplikacionin myAudi.

Shënim: Imazhi është nga Audi e-tron.

 

Audi RS 5 Sportback

Konsumi i kombinuar i karburantit: 9,5-10,0 l/100 k

Informacion mbi konsumin e karburantit dhe emetimet e CO₂ sipas fashave në varësi të grupit të gomave/setit të disqeve të përdorura.

Dosja e modevele R/RS

Kërkoni shpejt informacionin. Dosja aktuale për modelet R/RS si shkarkim në formatin PDF.