Sportiv nën qiellin e lirë

Falë motorit të tij të fuqishëm, S5 Cabriolet jep vlera mbresëlënëse të drejtimit në nivelin e makinave sportive, të cilat reflektohen në dinamikën e tij dhe përvojën e drejtimit. Elegancë sportive

 

S5 Kabriolet në shifra

Fuqia

260

kW (354 PS)

Përshpejtimi (0–100 km/h)

4.9

Sek.

Xhirot maksimale

500

Nm

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme me njera-tjetrën dhe përjetoni sedanin Audi S5 Kabriolet TFSI në pamjen interaktive 3D.

 

Motorrizim i fuqishëm

Me motorin e tij 3,0-Liter-TFSI-Motor me 260 kW (354 PS) dhe xhiro maksimal prej 500 Nm, Audi S5 Kabriolet përshpejton nga 0 në 100 km/h në 4.9 sekonda me një shpejtësi maksimale të kufizuar elektronikisht deri 250 km/h. Makina me të gjitha rrotat aktive quattro me diferencial sportiv shpërndan xhirot midis akseve në mënyrë aktive dhe variabël. Drejtimi dinamik opsional gjithmonë përshtat raportin e drejtimit dhe forcën e drejtimit me shpejtësinë e automjetit.

Dizajni - Sportivitet i dukshëm

Kënaqësi në drejtim.Sidomos me mbulesë të hapur. Kjo është ajo që përfaqëson Audi S5 Cabriolet. Në pjesën e pasme, difuzori S me kapëse alumini ngjyrë argjendi mat , gypat e dyfishtë specifik të S-it në krom dhe pjesa e pasme S janë të gjithë tërheqës. Në pjesën e përparme të automjetit bie menjëherë në sy parakolpi S, grila e radiatorit me hoje mjalti në ngjyrë të zezë titan mat me hapësira në argjend mat alumini, dhomat e gjera të ajrit në kornizë dhe tehu në argjend alumini mat. Kapakët e pasqyrave të jashtme në pamje alumini dhe panelet e pragut të dyerve të përparme të ndriçuara me emblemën S nënvizojnë linjën sportive. Kur mbyllet, pjesa e sipërme përzihet në mënyrë elegante me dizajnin. Kur lëvizni me shpejtësi deri në 50 km/h, mbulesa mund të hapet brenda 15 sekondave dhe të mbyllet brenda 18 sekondave.

Ekrane vizuale dhe informacioni me rezolucion të lartë

Info-argëtimi i Audi S5 Kabriolet mund të përdoret në mënyrë intuitive në ekranin me prekje MMI 10,1 inç ose nëpërmjet ndërveprimit zanor për shembull navigimi opsional MMI plus me MMI touch. Kabina virtuale opsionale Audi plus tregon të dhënat më të rëndësishme të automjetit në fushën tuaj të shikimit në ekranin e tij të qartë 12,3 inç të plotë HD, me funksionimin e personalizuar, navigimin intuitiv të menusë dhe ekranin e orientuar nga shoferi. Në modelin specifik S, matësi i xhirove të automjetit është në qendër të ekranit.

Shënim: Imazhi është nga Audi A5 Coupé.

Transmetoni muzikën tuaj të preferuar me Apple Music të integruar

Shijoni përvojën ultimative muzikore në makinën tuaj me Apple Music. Dëgjoni mbi 90 milionë këngë pa kablla dhe pa reklama - drejtpërdrejt përmes MMI-së tuaj. Gjeni këngët tuaja të preferuara dhe zbuloni edhe më shumë muzikë që do t'ju pëlqejë. Zgjidhni midis tre stacione radio ndërkombëtare të moderuar nga artistë dhe artiste të mirënjohur që transmetojnë hite aktuale, klasike dhe muzikë country. Ju keni gjithashtu akses në bibliotekën tuaj personale të muzikës dhe mund të kërkoni për artistë, tituj, albume dhe lista personale dëgjimi.

Shënim: Imazhi është nga Audi A5 Sportback.

Amazon Alexa dhe Amazon Music gjithmonë në bord

Me integrimin e Amazon Alexa ose Amazon Music në Audi-n tuaj, tani mund të përdorni edhe shërbimin e njohur të zërit ose muzikës nga Amazon tashmë edhe në lëvizje. Thjesht pa smartphone dhe pa aplikacion.

Shënim: Imazhi është nga Audi A5 Coupé.

 
 
 

Udhëtoni së bashku dhe zhytuni në një botë virtuale.

Uluni në pjesën e pasme, vendosni syzet VR dhe shijoni një përvojë të jashtëzakonshme. Sepse Audi sjell argëtimin e realitetit virtual nga holoride në automjetin tuaj. Kjo teknologji inovative lidh lëvizjet e drejtimit me botën virtuale. Kur Audi lëviz në kthesa, ju e ndjeni atë në sediljen e pasme. Por ndryshimi i drejtimit mund të perceptohet edhe vizualisht, për shembull nga anija kozmike tredimensionale e treguar në syzet duke fluturuar në një kthesë.

 

Functions on Demand

Me Functionin on Demand, Audi ju ofron edhe më shumë fleksibilitet në zgjidhjen e opsioneve. Funksione të shumta mund të shtohen në çdo kohë. Funksionet mund të zgjidhen në mënyrë intuitive dhe shpejt duke përdorur aplikacionin myAudi.

Shënim: Imazhi është nga Audi e-tron.

 

Audi S5 Coupé

Konsumi i kombinuar i karburantit: 7–7,9 l/100 k

Informacion mbi konsumin e karburantit dhe emetimet e CO₂ sipas fashave në varësi të grupit të gomave/setit të disqeve të përdorura.