Audi RS 7 Sportback seitliche Heckansicht

Udhëtoni me vizion

E egër dhe e pazbutur apo e sigurt dhe estetike? Me Audi RS 7 Sportback vendimi është marrë: për të dyja. Performanca është qëndrim.

 

RS 7 Sportback në shifra

Performanca

441

kW (600 PS)

Përshpejtimi (0-100 km/h)

3.6

Sek.

Maksimumi rrotullimit

800

Nm

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme dhe përjetoni Audi RS7 Sportback në pamjen interaktive 3D.

 

Përjetoni estetikën e egër. Ose me përvojë

Linjat elegante të dizajnit të ngjashme me Coupé, në ngjyrën e bardhë metalike akullnajore, plotësojnë fuqinë e motorit V8 TFSI.

E jashtëzakonshme që në shikim të parë

Me vijën e tij sportive të tavanit, Audi RS 7 Sportback tërheq vëmendjen e të gjithëve në çdo mjedis.

Largojuni të përditshmes

Me sedilje sportive plus në pjesën e përparme, opsionalisht në lëkurë Valcona me tegela ngjyrë mjalti në gri rock dhe reliev RS në mbështetëse. Me paketën gri të dizajnit RS ju merrni edhe rripat e sigurimit në pjesën e pasme me një skaj gri. Falë interierit të gjerë, e gjithë familja ose miqtë mund të përfitojnë nga kaq shumë sportivitet estetik nëse është e nevojshme. Me opsionin e deri në pesë persona, ju mund të kaloni me lehtësi jetën tuaj të përditshme.

Audi ekskluziv

Bëjeni Audi RS 7 Sportback tuaj një pjesë unike frymëzuese, po aq unike sa ju - me Audi ekskluziv. Me dekore të zgjedhura, lëkurë me ngjyra individuale nga një gamë e gjerë ngjyrash. Ashtu siç dëshironi ju!

Dyqani i aplikacioneve Audi në Audi-n tuaj

Përdorni një përzgjedhje të aplikacioneve të njohura si: Spotify ose YouTube direkt në MMI të automjetit tuaj - pa pasur nevojë të kaloni përmes një smartphone. Me Alexa, shërbimin zanor të Amazon, mund të dëgjoni lajmet, të kontrolloni parashikimin e motit ose rezultatet sportive, të transmetoni muzikë dhe shumë më tepër.

I personalizuar dhe aspak i zakonshëm

Foto magjepsëse ose heronj të famshëm të kinemasë: thjesht zgjidhni foton tuaj të preferuar në zonën e botës së temave të aplikacionit tuaj myAudi dhe afishojeni atë si sfond në MMI. Efekt i bukur: Paketa e ndriçimit të ambientit plus përshtat automatikisht disponimin e ngjyrave me subjektin.

Shënim: Imazhi vjen nga Audi A6 Avant13. Sfondi në MMI: © Thomas Hoepker – Magnum Photos

Audi RS 6 Avant

Konsumi i kombinuar i karburantit 1: 12,3–13,1 l/100 km (WLTP)

Emetimet e CO₂ 1: 280–298 g/km (WLTP)

Informacion mbi konsumin e karburantit dhe emetimet e CO₂ me diapazon në varësi të grupit të gomave/rrotave të përdorura.

Modelet e dosjeve R/RS

Kërkoni shpejt informacionin. Dosja aktuale e modeleve R/RS si shkarkim në formatin PDF.