A8 L TFSI e

 
 
A8 L TFSI e seitlich

Më shumë se një mënyrë për të udhëtuar të qetë

Me Audi A8 L 60 TFSI e ju përjetoni teknologji moderne hibride plug-in e kombinuar me komoditet të jashtëzakonshëm.

 

Të dhënat Audi A8 L TFSI e

Gama elektrike e përafërt.

54–60

km²

Nxitimi (0–100 km/h)

4.9

Sek.

Performanca e sistemit

340

kW (462 PS)

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme dhe përjetoni Audi A7 Sportback në pamjen interaktive 3D.

 

Luksi për të mos pasur nevojë të vendosësh

Koncepti hibrid plug-in ju ofron shumë përparësi: Me motorin elektrik efikas, ju mund të udhëtoni në heshtje dhe pa emetime lokale, dhe falë motorit TFSI, asnjë udhëtim nuk është shumë larg. Mund ta karikoni në lëvizje ose në shtëpi. Falë rikuperimit, energjia elektrike mund të rikuperohet gjatë udhëtimit.

 

Fuqia elektrike maksimale

100

kW (136 PS)*

Shpejtësia maksimale elektrike

135

km/h*

Kapaciteti i baterisë (bruto) deri në

17.9

kWh

**Konsumimi i karburantit (i kombinuar 1.2) në l/100 km: 1.9-2.3; Konsumi i energjisë elektrike (i kombinuar 1.2) në kWh/100 km: 22.5-26.2; Emetimet e CO₂ (të kombinuara 1.2) në g/km: 42–52.

E saktë. Dinamik. E pagabueshme

Frymëzohuni nga gjenerata e ardhshme e teknologjisë së ndriçimit. Me fenerët opsionalë dixhitalë LED Matrix3 ose dritat e pasme standarde OLED. Ekzistojnë gjithashtu dy thekse të dritave të pasme për të zgjedhur. Në varësi të mënyrës së drejtimit, nënshkrimi rregullohet kur është i palëvizshëm.

Më shumë hapësirë ​​për estetikë

Me një gjatësi totale prej 5,30 metrash, sedani i biznesit ofron një pamje mbresëlënëse dhe një dizajn më të mprehtë, të klasit të lartë me pajisjen opsionale S line exterior, paketën e paraqitjes së zezë plus, brendësinë S line dhe rimorkio elektrike.

Madhështia e vërtetë vjen nga brenda

Audi A8 L 60 TFSI e ka një brendshme të zgjeruar me cilësi të lartë, me rehati veçanërisht të lartë të uljes. Me sediljen e rehatshme konturore individuale me funksionin mbështetës për anën e pasme të djathtë, ju keni vendin pothuajse ideal për të punuar dhe për t'u çlodhur në lëvizje.

Dyqani i aplikacioneve Audi në Audi-n tuaj

Përdorni një përzgjedhje të aplikacioneve të njohura si: Spotify ose YouTube direkt në MMI të automjetit tuaj - pa pasur nevojë të kaloni përmes një smartphone. Me Alexa, shërbimin zanor të Amazon, ju mund të dëgjoni lajmet, të kontrolloni parashikimin e motit ose rezultatet sportive, të transmetoni muzikë dhe shumë më tepër.

Shënim: Imazhi vjen nga Audi A8.

I personalizuar dhe aspak i zakonshëm

Foto magjepsëse ose heronj të famshëm të kinemasë: thjesht zgjidhni foton tuaj të preferuar në zonën e botës së temave të aplikacionit tuaj myAudi dhe afishojeni atë si sfond në MMI. Efekt i bukur: Paketa e ndriçimit të ambientit plus përshtat automatikisht disponimin e ngjyrave me subjektin.

Shënim: Imazhi vjen nga Audi A6 Avant13. Sfondi në MMI: © Thomas Hoepker – Magnum Photos

Më i dallueshëm me Audi ekskluzive

Bëjeni Audi A8 L tuaj unik – po aq unik sa ju – me Audi ekskluziv. Me dekore të zgjedhura, lëkurë me ngjyra dhe lyerje individuale si dhe me bojëra me efekt mat nga një gamë e gjerë ngjyrash. Ashtu siç ju dëshironi.

 

So vielfältig wie das Leben

Zu einem absoluten Allroundtalent wird Ihre Business-Limousine mit Audi Original Zubehör23. Mit technischen Features und optischen Akzenten können Sie ihn einfach an neue Bedürfnisse anpassen. Wieder und immer wieder.