Fuqia elektrike

440

kW

Çifti rrotullues elektrik: 830 Nm

Përshpejtimi (0-100 km/h)

3.3

Sek.

Gama (WLTP) deri në

495

km

 

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni ngjyra dhe disqe të ndryshme dhe përjetoni Audi RS e-tron GT2 në pamjen interaktive 3D.

Dizajni i jashtëm

Qëllimi i riinterpretimit të një makine reflektohet edhe në dizajnin puristik, i cili është i frymëzuar nga performanca aerodinamike. Luksi progresiv bëhet një forcë lëvizëse që e bën edhe më intensive eksperiencën shumë emocionale të drejtimit. Karakteristikë: Shenja RS me diamantin e kuq.

Sediljet Audi RS e-tron GT

Dizajn i brendshëm

Paketa e dizajnit të kuq RS i jep brendësisë së automjetit thekse të mrekullueshme me qepje kontrast në të kuqe të fortë.

Paketa e dizajnit RS gri thekson gjithashtu elegancën e veçantë dhe dizajnin progresiv të brendësisë së automjetit duke kombinuar materiale të brendshme me cilësi të lartë me qepje të kontrast në gri çeliku.

Dyqani i aplikacioneve Audi në Audi-n tuaj

Përdorni një përzgjedhje të aplikacioneve të njohura si: Për shembull, Spotify ose YouTube direkt në MMI të automjetit tuaj - pa pasur nevojë të kaloni përmes një smartphone. Me Alexa, shërbimin zanor të Amazon, mund të dëgjoni lajmet, të kontrolloni parashikimin e motit ose rezultatet sportive, të transmetoni muzikë dhe shumë më tepër.

Shënim: Imazhi vjen nga Audi e-tron GT10.

I personalizuar dhe aspak i zakonshëm

Foto magjepsëse ose heronj të famshëm të kinemasë: thjesht zgjidhni foton tuaj të preferuar në zonën e botës së temave të aplikacionit tuaj myAudi dhe afishojeni atë si sfond në MMI. Efekt i bukur: Paketa e ndriçimit të ambientit plus përshtat automatikisht disponimin e ngjyrave me subjektin.

Shënim: Imazhi vjen nga Audi A6 Avant13. Sfondi në MMI: © Thomas Hoepker – Magnum Photos

Transmetoni muzikën tuaj të preferuar me Apple Music të integruar

Shijoni përvojën e fundit muzikore në automjetin tuaj me Apple Music. Transmetoni mbi 100 milionë këngë pa ndërprerje dhe pa reklama – drejtpërdrejt përmes MMI-së tuaj. Gjeni këngët tuaja të preferuara dhe zbuloni më shumë muzikë që do t'ju pëlqejë. Zgjidhni midis tre stacioneve radio ndërkombëtare të drejtpërdrejta të organizuara nga artistë të mirënjohur dhe që luajnë hite aktuale, klasike dhe muzikë country. Ju gjithashtu keni akses në bibliotekën tuaj personale të muzikës dhe mund të kërkoni sipas artistit, këngëve, albumeve dhe listat e kengëve.

Bëni një udhëtim dhe zhytuni në një botë virtuale.

Uluni në pjesën e pasme, vendosni syzet VR dhe shijoni një përvojë të jashtëzakonshme. Sepse Audi sjell argëtimin e realitetit virtual në automjetin tuaj. Kjo teknologji inovative lidh lëvizjet e drejtimit me botën virtuale.

 

Audi ekskluziv

Bëhuni vetë një stilist dhe dizajnoni Audi RS e-tron GT në mënyrë që të jetë po aq unik sa karakteri juaj.

Bateria e ngarkuar nga 5% në 80%

22.5

Min.

(në kushte ideale 1)

Sistemi i karikimit

800

Volt

Fuqia maksimale e karikimit: 270 kW

Kapaciteti i baterisë (neto) deri në

83.7

kWh

Karikoni në shtëpi dhe në lëvizje

Bateria litium-jon 800 volt, e integruar në pjesën e poshtme të trupit, ka performancë jashtëzakonisht të lartë - gjatë karikimit dhe drejtimit. Në lidhje me sistemin e rikuperimit, u përcaktua një distancë deri në 495 km duke përdorur metodën e matjes WLTP.

Dinamika e drejtimit

Fuqia që ofron Audi RS e-tron GT2 me lëvizjen me të gjitha rrotat plotësisht elektrike quattro është mbresëlënëse. Një makinë në boshtin e përparmë dhe të pasmë jep deri në 440 kW fuqi.

RS-Designpaket rot

Mjeshtëri

Në prodhimin e Gran Turismo me energji elektrike në Böllinger Höfe pranë Neckarsulm, vëmendja ndaj detajeve takohet me saktësinë dhe cilësinë.

 

Audi e-tron GT

Konsumi i kombinuar i energjisë elektrike në kWh/100 km: 20.1–21.8; Emetimet e kombinuara të CO₂ në g/km: 0. Informacion mbi konsumin e energjisë elektrike dhe emetimet e CO₂ në intervale në varësi të pajisjes së zgjedhur të automjetit. Vetëm vlerat e konsumit dhe emetimit sipas WLTP dhe jo sipas NEDC janë të disponueshme për automjetin.