Audi Q3 Sportback Heckansicht

Kupe SUV ekstroverte

Audi Q3 Sportback kombinon estetikën dhe emocionalitetin e një coupe me fuqinë dhe funksionalitetin e një SUV.

Konfigurues i shpejtë

Kombinoni bojëra dhe rrota të ndryshme dhe përjetoni Audi Q3 Sportback në pamjen interaktive 3D.

Sugjerime të njohura të konfigurimit

Basis

Q3 Sportback 35 TDI

Naftë / 2.0 l / 110 kW (150 hp) / S tronic 7 shpejtësi

Ibis i bardhë

Rrotat "Dizajn me 5 fole të dyfishta" 7Jx17

  • Paketa teknologjike
  • Ndërprerje
  • Fenerët LED

Linja S

Q3 Sportback 40 TDI quattro S line ext.

Naftë / 2.0 l / 147 kW (200 hp) / S tronic 7 shpejtësi

Chronos gri metalike

Rrotat "Dizajn me fole 5 V" 7Jx18

  • Indeks pëlhure me sedilje sportive

Dizajn progresiv

Pjesa e përparme e Q3 Sportback dominohet nga grila e madhe me një kornizë në dizajn tetëkëndësh dhe hyrjet anësore të ajrit. Në pamjen anësore, duket qartë silueta në formë kupe. Pjesa e pasme karakterizohet nga linja rrjedhëse e çatisë, dritarja e pasme e ulët dhe dritat e pasme me prerje të mprehtë. Ju mund ta personalizoni pjesën e jashtme sipas dëshirës tuaj. Nëse zgjidhni linjën e pajisjeve opsionale S line, Audi Q3 Sportback i juaj do të dorëzohet, ndër të tjera, me parakolp në bojë kontrast, rrota aliazhi të lehta në dizajn S me 5 fole dhe pragjet e dyerve të ndriçuara me futje alumini në pjesën e përparme dhe Shkronja S.

Argëtim në udhëtim – si standard

Audi Q3 Sportback është i pajisur me disa teknologji që rrisin dinamizmin në rrugë.

E ndryshueshme dhe funksionale

Sedilja e pasme plus ofron hapësirë ​​për tre persona dhe mund të zhvendoset për së gjati me 130 milimetra; mbështetësit e saj me tre drejtime mund të anohen në shtatë nivele. Vëllimi i dhomës së bagazhit varion nga 5302 në 1,4002 litra. Porta elektrike e pasme mund të hapet lehtësisht duke përdorur një gjest të këmbës.

Përfshirje

Zgjidhni nga paketat e ndryshme të brendshme, për shembull përzgjedhjen e dizajnit të brendshëm. Kjo përfshin sediljet sportive në pjesën e përparme, paketën e ndriçimit të ambientit plus dhe veshjet dekorative në dimension alumini të errët.

Persönlich statt gewöhnlich

Faszinierende Fotos oder berühmte Kinohelden: einfach in Ihrer myAudi App15,16 im Bereich Themenwelt14,15 Ihr Lieblingsbild auswählen und im MMI als Hintergrund anzeigen lassen. Schöner Effekt: Das Ambiente-Lichtpaket plus14 passt die Farbstimmung automatisch an das Motiv an.

Hinweis: Die Abbildung stammt vom Audi A6 Avant17. Hintergrund im MMI: © Thomas Hoepker – Magnum Photos

Audi ekskluziv

Bëjeni Audi Q3 Sportback tuaj një pjesë frymëzuese, unike, po aq unike sa ju - me Audi ekskluziv. Me dekore të zgjedhura, lëkurë me ngjyra individuale nga një gamë e gjerë ngjyrash. Ashtu siç ju dëshironi.

Audi Q3

Konsumi i karburantit i kombinuar 1: 5-9,4 l/100 km (WLTP)

Emetimet e CO₂ 1: 131-214 g/km (WLTP)

Informacion mbi konsumin e karburantit dhe emetimet e CO₂ me diapazon në varësi të grupit të gomave/rrotave të përdorura. Shënim: Boja e jashtme disponohet vetëm si bojë opsionale ekskluzive individuale e Audi.